Ми шукаємо найкращі пропозиції
Це займе трохи часу
ua
ru en
Контакти
Пошук на сайті

Танзанія. У пошуках більшого

15.02.2022

Кіліманджаро, Серенгеті, Велика п’ятірка і Велика міграція, Занзібар. Всі вони є візитівками Танзанії. Але цим багатства країни не вичерпуються. Самих лише національних парків тут 22. Розповімо про найцікавіші з них.

Національний парк Серенгеті

Цей біосферний заповідник у 2021 році визнали кращим на планеті мільйони користувачів TripAdvisor, що свідчить про безумовну народну любов.  

Світову славу парк здобув завдяки найбільшому скупченню травоїдних і хижаків на планеті. Тут ви побачите легендарну Велику п’ятірку: лева, леопарда, носорога, слона, африканського буйвола. А також жирафів, бегемотів, зебр, гну, гепардів, гієн. Знаходять прихисток і тварини, що перебувають на межі зникнення, такі як чорні носороги та гієновидні собаки. Також у парку ви побачите птахів 530 видів, чверть з яких – перелітні. 

Щорічно на території Серенгеті та суміжного з ним кенійського заповідника Масаї-Мара відбувається найбільша у світі міграція ссавців. Безкраєю рівниною мчать 1,3 мільйони особин гну. До них у пошуках свіжої трави і води приєднуються газелі Гранта і Томсона, канни, імпали. Оцінити всю масштабність явища варто з кабіни гелікоптера. 

У дощовий період, з листопада до квітня, рівнини вкриває квітковий килим, й Серенгеті виглядає просто фантастично. Рівень лоджів тут за замовчуванням преміальний. 

Також чудові класичні денні і нічні сафарі пропонують у Національному парку Мікумі

Національний парк Ньєрере

Момент істини: Серенгеті, безумовно, – найпопулярніший, але не найбільший парк. Найбільший, і не лише у країні, а й в усій Африці, – то Ньєрере (Nyerere National Park). 

Існує таке поняття, як Велика африканська дев’ятка: слон, лев, леопард, носоріг, буйвіл, гепард, жираф, бегемот і зебра. Всіх їх ви гарантовано побачите за 2–3 години сафарі на позашляховику у парку Ньєрере. До речі, носороги тут переважно чорні – дрібніші і агресивніші за білих.  

Живуть тут і рідкісні види: кінські та чорні антилопи, блакитні гну, конгоні і бубали Ліхтенштейна, куду, водяні козли, редунки. Гієнові собаки майже всюди в Африці визнані рідкісним видом, і саме у Ньєрере мешкає найбільша їх популяція на континенті. Чисельність слонів і буйволів також найвища на материку.  

Парком протікає річка Руфіджі, що є найбільшою у Східній Африці. Вона утворює ряд безстічних озер, що прикрашають простори безкраїх лісів. Руфіджі впадає в Індійський океан. І якщо у вас є змога сфотографувати її з висоти, наприклад з гелікоптера, обов’язково скористайтеся можливістю. До речі, вона не лише красива, але й слугує домівкою для крокодилів і бегемотів. Тих і інших тут просто сила-силенна. 

На берегах річки будують колонії гнізд барвисті пташки бджолоїдки. Ще один яскравий представник пір’ястої братії – рибалочка, що дійсно ловить рибу у річках і струмках. Загалом пташок тут понад 440 видів – замилування для зору і слуху. 

Туристам пропонують як надзвичайні за своїми враженнями сафарі, так і прогулянки на човні незрівнянною Руфіджі, а також піші тури. 

Незважаючи на те що парк Ньєрере менш відомий, ніж Серенгеті, тут є дійсно розкішні лоджі, як-от Beho Beho або ж Siwandu Camp чи Sand Rivers Selous. Таких варіантів вдосталь, і ми дуже радимо вам відвідати цей парк. 

Національний парк Гори Удзунгва

Це королівство вологих тропічних лісів і стрімких, бурхливих водоспадів. Самих лише рослин тут 2500 видів. 160 з них мають лікувальні властивості, тож це справжнісінька природна аптека. У період дощів, з листопада до березня, природа розквітає, усюди пурхають метелики. Краса неймовірна. А ще тут мешкають примати одинадцяти видів. Туристам організовують піші та велосипедні тури й сходження у гори.

Національний парк Тарангіре

Це одне з найкращих місць для спостереження за слонами. Втім, під час сафарі на позашляховику ви зустрінете і жирафів, і зебр, гну і канн, буйволів, левів, леопардів, гепардів. А птахів – понад 550 видів. 

Окрасою бушу є й баобаби  – “дерева, що тягнуться корінням до сонця”. Їх вік сягає 300 років. А ще у парку височіють термітники, що слугують оглядовими майданчиками для тваринок, наприклад бабуїнів. У залишених термітниках мешкають карликові мангусти. 

У Тарангіре можна побувати на денному чи нічному сафарі, вирушити на пішу екскурсію бушем у супроводі рейнджера. Кожен з цих способів допомагає побачити парк з іншого ракурсу. Чого тільки вартий пейзаж: баобаб на фоні Чумацького Шляху. Й обов’язково прокиньтеся засвіт, щоб піднятися над саваною на повітряній кулі.

Національний парк Руаха

Другий за величиною парк країни, Руаха є знахідкою для біологів. Всією територією парку ростуть баобаби. Скелі, річкові долини, рівнини з соковитою травою створюють вражаючі краєвиди.

За різноманіттям тваринного світу Руаха аж ніяк не поступається всесвітньо відомим заповідникам. Тут проживає кожен десятий лев Африки. А також великі і малі куду, чорні і кінські антилопи, бубали Ліхтенштейна і редунки. Ну і, звичайно, велика кількість слонів, леопардів, гепардів, буйволів, гієнових собак, зебр, жирафів, страусів, газелей Гранта, смугастих гієн, крокодилів, бегемотів і птахів 574 видів.

Національний парк Аруша

Силует цього парку визначає вулкан Меру висотою 4566 м над рівнем моря. Другий за висотою у країні, для багатьох він слугує тренуванням перед підкоренням Кіліманджаро. Снігову шапку останнього, до речі, добре видно з верхівки Меру. 

За різноманіття живої природи Арушу називають малим Серенгеті. Численні стада бородавочників, зебр, жирафів, антилоп, водяних козлів вільно почуваються на просторах заповідника. Ось ведуть удавані бої буйволи, яких тут незліченно багато. Ось виконують акробатичні трюки на гілках чорно-білі колобуси. Ось погляд вихоплює серед зелені яскраве пір’я зимородка. А там у гірських лісах пораються родини бабуїнів. Тож життя у Аруші вирує.

Є тут і свій Нгоронгоро – кратер Нгурдото, й там можна теж спостерігати за тваринами. 

Погляди туристів привертає арка, утворена корінням інжиру. Воно спускається до землі, залишаючи отвір, достатній навіть для машин. На фоні арки полюбляють фотографуватися. Тут взагалі ніколи сумувати: кінні та велосипедні прогулянки, рафтинг, сафарі пішки й на позашляховиках, підйоми в гори. Парк є неймовірно видовищним. Скажімо, катаючись на човні по озеру Момела, ви неодмінно побачите зграї фламінго, а під час прогулянки на коні сможете наблизитися до родини жирафів. 

Національний парк Озеро Маньяра

У цього парку відразу дві візитівки: содове озеро з тисячами фламінго та леви на гілках дерев. У кронах дорослі особини та кошенята рятуються від спеки, й така поведінка притаманна левам лише у двох заповідниках на планеті: тут і в угандійському парку Королеви Єлизавети. На ту саму висоту можуть піднятися й туристи завдяки навісним канатним мостам: так зручніше розглядати птахів, метеликів та мавп. Й подивитися, до речі, є на кого. Птахи-носороги, фламінго, пелікани, гагедаші, вінценосні журавлі, клювачі й сотні інших видів – кожен з них вартий звання найгарнішого.

Приїздіть сюди й для того, щоб побачити слонів, бушбоків, дукерів, оливкових павіанів, буйволів, леопардів, гепардів, жирафів, зебр та незліченну кількість бегемотів.

А ще тут є цілющі джерела з температурою води 76,5 градусів. 

Національний парк Саадані

Це те саме місце, де ви можете одразу після сафарі зануритися у теплі води Індійського океану, отримавши краще від двох екосистем. Тут живуть слони, жирафи, буйволи, леви, бабуїни, редунки, бушбоки, конгоні, водяні козли. А поряд із ними коралові рифи, дельфіни, горбаті кити. На тутешніх пляжах відкладають яйця зелені черепахи. У мангрових заростях харчуються птахи і мавпи. Тут можна зустріти бегемотів і крокодилів, побачити бекасів і куликів-сорок. Це насправді рідкісне поєднання. 

Національний парк Кіліманджаро

Найвища гора і найвищий вулкан континенту, об’єкт світової спадщини ЮНЕСКО та природне диво Африки. Підйом на вершину Кібо (5895 м) є подією життя. Він триває 5–8 днів і відбувається за шістьма маршрутами різної складності. Один із них, а саме Кілема, дозволяє дістатися до Кібо на велосипеді. Ще один спосіб полоскотати собі нерви – політ на параплані. 

Організовують сходження і на вершину Мавензі (5149 м). А от настаріша вершина  Шира (3962 м) з часом перетворилася на плато, й тут можна покататися на гірському велосипеді або ж влаштувати пікнік. 

Навіть якщо ви не мрієте підкорити висоту, завітайте до парку Кіліманджаро заради його природи: лісів, водоспадів, кратерів. 

Національний парк Острів Рубондо

Довгий час він залишався єдиною заповідною територією на озері Вікторія. У щільних джунглях проживають як корінні види: ситатунги, бегемоти, верветки, так і завезені: слони, зебри, жирафи, чорно-білі колобуси, шимпанзе, жако. Припустимо, ми звикли бачити слонів у буші або біля річки на водопої. А тут вони купаються у озері, й це виглядає незвично. Та й бегемотів у чистій безкраїй водоймі не кожен день побачиш. І ще десятки відмінностей від сафарі у буші чекають на вас на острові Рубондо. До речі, серед хижаків тут переважають крокодили й пітони. Відмінність номер три. А улюбленим видом відпочинку є катання на човні і пляжний релакс. Чотири.

Національний парк Озеро Саанане

У продовження острівної теми, цей крихітний парк теж знаходиться на озері Вікторія, і це єдине місце у всій Танзанії, де ви побачите яскравих мавп Бразза з білою борідкою та оранжевим чолом. Зустрінете ви тут і зебр, імпал, лісових котів. Місце популярне для пікніків, спокійного відпочинку біля води під пташині переспіви, спостереження за сходом і заходом сонця, прогулянок посеред лісу і скель, що обрамовують острів. 

Національний парк Гомбе

Цей парк, також відомий як Гомбе-Стрім, знаходиться на березі озера Танганьїка – найдовшого і найглибшого в Африці і другого за глибиною у світі. Заповідник є домівкою для шимпанзе. Саме тут проводила свої дослідження приматолог Джейн Гудолл. Також тут знімали документальні фільми про живу природу ВВС і National Geographic.  

Краще всього спостерігати за шимпанзе з листопада до середини травня, коли природа у розквіті. Тоді ж і водоспади бурхливі, й місцевість більш мальовнича. І хоча найпопулярнішим видом приматів у парку є шимпанзе, тут також проживають павіани анубіси, червонохвості мавпи, червоні колобуси. А метеликів тут понад 400 видів.

Трекінг у пошуках шимпанзе є не єдиною цікавинкою парку Гомбе-Стрім. У чисті і спокійні води Танганьїки можна зануритися з маскою чи з аквалангом, поплавати на каяках, покататися на човні, швидкісному катері, розкішному катамарані тощо – вибір залежить лише від ваших уподобань. 

Національний парк Гори Махалі

Ще один парк, куди варто завітати у пошуках шимпанзе, й він теж знаходиться на березі Танганьїки. Національний парк Гори Махалі (Mahale Mountains National Park) є домівкою для найбільшої відомої популяції цих людиноподібних мавп. Тут також є гори, водоспади, піщані пляжі, тож і варіанти відпочинку різняться: від пірнання з аквалангом до сходження на гору Махалі (2462 м). Під час прогулянки джунглями легко помітити кінських і чорних антилоп, мангустів, левів і леопардів.

Національний парк Мкомазі

На півночі цей заповідник межує із кенійським парком Тсаво, утворюючи з ним єдину екосистему для міграції слонів, ориксів, зебр під час вологого періоду. Тут ви побачите тих самих рідкісних чорних носорогів, що більшу частину доби пасуться і лише у найжаркіші часи відпочивають у воді. Тваринний світ парку представлений жирафами, ориксами, геренуками, конгоні, малими куду, каннами, імпалами, газелями Гранта, а також слонами, буйволами, гієновими собаками, левами, леопардами, гепардами. 

Танзанія дарує безкраї можливості для відкриттів. Рушаймо до неї разом! 

/ / / Танзанія. У пошуках більшого