Ми шукаємо найкращі пропозиції
Це займе трохи часу
ua
ru en
Контакти
Пошук на сайті

Чорногорія: Філософія від природи

31.05.2023

Чорногорія – країна контрастів. Вкриті лісами й огорнуті ранковим туманом гори, море, а між ними готелі у мальовничих садах. Екзотичні рослини зустрічають вас навіть у аеропорту Тівата. Та найбільша розбіжність спостерігається у відпочинку і філософії місцевого населення. Зіплайн, рафтинг, кайтсерфінг – так відпочивають туристи. Самі ж чорногорці не люблять метушні й різких рухів. Їх філософія життя нагадує скандинавське хюгге: затишок родинних вечерь, прогулянки на свіжому повітрі, натуральні матеріали у домі й одязі, цінність традицій. 

Їх прицип Samo polako означає дещо середнє між “Не зважай, це все дрібниці” й “Поспішати треба повільно”, що знаходить відображення у довгих бесідах за кавою у кафе просто неба та релаксації на пляжі. Тож, вирушаючи до Чорногорії, не плануйте надто багато – спробуйте насолоджуватися моментом: натуральною, по-домашньому смачною їжею, чистим повітрям і неймовірною природою, палацами й музеями, концертами просто неба на вечірній набережній. Не кваптеся, ви ж на відпочинку.

Як забажаєте подивитися країну, це буде також необтяжливо: Чорногорія компактна, відстань між сусідніми містами легко долається за півгодини на автівці.

В 10 км від Тівата знаходиться Котор, Старе місто якого є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО. Його історія нараховує понад дві тисячі років. В різні часи цими шляхами крокували римляні, які й заснували місто, візантійці, серби й угорці, венеційці, австрійці й французи. Історичний центр вінчає фортеця Святого Іоанна, до якої веде зигзаг 1350 сходів. Подолавши їх, можна насолоджуватися краєвидами міста й Которської затоки, в літні дні повної яхт і катерів. Особливі враження дарує фортеця у штучному освітленні вночі. Деякі пам’ятки дійшли до нас від 12 століття. У наші дні Старе місто з крамницями, галереями, книгарнями, кафе є осередком туризму. 

У місті Пераст, що вважається найспокійнішим у Которській затоці, подивіться 16 капітанських палаців, човном дістаньтеся островів Святого Георгія та рукотворного Госпа од Шкрпела. 

Окрасою затоки є “місто сонця” Герцег-Нові, розташоване у долині оксамитових гір. Його історичний центр легко обійти за пару годин. Одна з найстаріших споруд – фортеця Форте-Маре (14 століття). Сьогодні на її території відбуваються концерти просто неба. 

На околиці Герцег-Нові відвідайте Савинський монастир та його виноробне господарство, започатковане у 18 столітті. Скуштуйте місцеві “Каберне-Совіньйон”, “Мерло”, “Шардоне” і “Розе Гренаш”, що достигають у бочках з французького дуба. 

Виноробних регіони у Чорногорії два: один на Адріатичному узбережжі, інший біля Подгориці й на березі Скадарського озера. Провідному виробникові “Плантаже” належать найбільший виноградник країни – Чемовско Поле – й винний льох “Шипчаник”, розташований на глибині 30 метрів під землею на базі колишнього таємного військового аеропорту. Враховуючи мініатюрність країни, від “Плантаже” до моря всього 30 км. 

У 10 хвилинах від Подгориці знаходиться Radevic Estate, виноробним традиціям якого  28 поколінь.

Прогуляйтеся історичним центром Будви – головним туристичним центром країни, місту 2 500 років. У  Чорногоріі 117 піщаних та галькових пляжів. 38 з них нагороджені “Блакитним прапором”, і найбільше їх саме у Будві.

Подивіться острів Святий Стефан, де зупинялися найвідоміші зірки сучасності. Поряд багато панорамних маршрутів для прогулянок. 

Завітайте до міста Бар, що є найбільшим на узбережжі, й Ульциня, Старе місто якого з 1571 року було осередком піратів. В Ульцині знаходиться найдовший пляж країни – Велика Плажа: широка смуга піску простягається на 13 км від Ульциня до Ада Бояни. Постійні вітри роблять цей пляж ідеальним для кайт- і віндсерфінгу. 

Але не зупиняйтеся тільки на узбережжі. Відвідайте Цетіньє – історичну столицю і духовний центр Чорногорії. Подивіться палац Ніколи І Петровича (Негоша), Цетинський монастир, колишні дипломатичні представництва й музеї. 

Підніміться до Мавзолею Негоша – найвищого мавзолею у світі (1660 м), у Національному парку Ловчен і в 13 км від Цетіньє. До нього веде 461 сходинка. Звідти відкриваються краєвиди Которської затоки, Скадарського озера, Італії, Албанії й Сербії. Тут можна влаштуватися на пікнік з вином на заході сонця.

Дорогу від Котора до Цетіньє було прокладено у 1884 році; її серпантин містить запаморочливих 25 поворотів із феєричними краєвидами Которської затоки. У цьому напрямку завітайте до селища Негуші – малої батьківщини Петра II Петровича Негоша: відвідайте будинок-музей видатного правителя й реформатора, скуштуйте місцеві окіст (пршут), молоді й зрілі сири у родинному ресторані Kod Pera na Bukovicu, якому вже понад сто років. 

Від наймолодшої столиці Європи – міста Подгориці – легко дістатися як до моря на півдні, так і до гір на півночі, до стародавнього міста Доклеа, відомого як “Чорногорські Помпеї”, й Скадарського озера, що колись було частиною Адріатичного моря. На озері понад 60 островів, й воно слугує домівкою для птахів 280 видів, зокрема пеліканів. Це найбільший пташиний заповідник у Європі. На озері можна покататися на човнах, відвідати фортеці, монастирі й містечка на узбережжі, піднятися на оглядовий майданчик Павлову Страну, скуштувати ракію: виноградну, вишневу, сливову, подивитися околиці на велосипедах і звичайно ж, поплавати в теплих водах. 

/ / / Чорногорія: Філософія від природи